05 Şubat 2024

2024 Proje Dönemi Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı Başvuruları Hk.

   İSTANBUL GALATA ÜNİVERSİTESİ

 

                 2024 Proje Dönemi Erasmus+ Öğrenci Değişim Programı Başvuruları Hk.

 

 

Erasmus+ 2024 Proje Dönemi kapsamında 2024-2025 ve 2025-2026 eğitim-öğretim yıllarında yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim görmek ve Erasmus+ program üyesi ülkelerde staj yapmak isteyen öğrencilerimiz için başvurular 26.02.2024 – 15.03.2024 (saat 16:00’a kadar) tarihleri arasında https://turnaportal.ua.gov.tr/giris web sayfasından alınacaktır.

Türkiye ile Avrupa Komisyonu arasında 2024 Yılı Katkı Anlaşması henüz imzalanmamıştır. Bu nedenle, Erasmus+ öğrenci hareketliliği kapsamında yapmış olduğunuz başvuru sonucunda hareketliliğe hibeli ya da hibesiz olarak seçilmeniz kazanılmış bir hak niteliği taşımamaktadır. Hibe alıp almayacağınız veya hibenizin tutarı Avrupa Komisyonu ile imzalanacak anlaşma ve akabinde üniversitemize tahsis edilecek hibe tahsis süreçleri sonuçlandığında kesinleşecek olup, söz konusu anlaşma süreçlerinde yaşanacak gecikmelerden veya aksaklıklardan kaynaklanabilecek maddi veya manevi kayıplardan üniversitemiz veya Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz.

Başvuru Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

Lütfen başvurunuzu gerçekleştirmeden önce tüm ilan metnini dikkatle okuduğunuzdan emin olunuz. Başvuru sistemine yüklenecek olan fotoğrafınız dışındaki bütün belgelerin (Transkript, Öğrenci Belgesi, Yabancı Dil Belgesi vb.) “Pdf” formatında olması zorunludur.

Bu duyuru kapsamında gerçekleştirilecek hareketlilikler (Öğrenim ve staj dâhil olmak üzere) 2024 projesinin süresi ile sınırlı olup, proje bitiş süresi 31.07.2026’dır. Hem staj hem öğrenim hareketliliğine aynı anda başvuruda bulunan öğrencilerin aşağıda yer alan öncelik dilekçesini doldurması gerekmektedir. 

 

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği duyuru metni için tıklayınız.

Erasmus+ Staj Hareketliliği duyuru metni için tıklayınız.

Öncelik Dilekçe örneği için lütfen tıklayınız.

Erasmus+ Anlaşmalı Üniversite listesi için tıklayınız.

Sorularınız ile ilgili erasmus@galata.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.