Başvuru Formları

Türk Uyruklu Öğrenciler için Başvuru Formu, tıklayınız.

Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Başvuru Formu, tıklayınız.

Yukarıdaki formu doldurduktan sonra handan.kurtulus@galata.edu.tr adresine gönderiniz.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Kontenjan ve Fiyat Bilgileri için tıklayınız.

Online Başvuru Formu için tıklayınız.

Üniversitemiz

Yıllarını eğitime adamış, “En büyük tohum eğitimdir. Bastığınız her yere bu tohumu ekin, gerisini düşünmeyin.” diyen eğitimci, girişimci Mehmet Bulut’un 2010 yılında başlattığı, ancak ani ölümüyle kızı Nilüfer Bulut’a ‘Bütün çalışma birikimim eğitim içindi, bunu hayata geçir.’ vasiyetiyle bıraktığı eğitim mirası şimdiki halini almış ve Bulut Eğitim Vakfı hayat bulmuştur. Birçok gence burs vererek onların eğitimlerinin devamını sağlayan Vakıf, üniversite kurmak için gerekli çalışmaları başlatmıştır.

 

Bulut Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş olan, İstanbul Galata Üniversitesi; 30.05.2019 Kabul Tarihli ve 7176 Sayılı Kuruluş Kanunu’nun, 12.06.2019 tarihli ve 30799 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanması ile kamu tüzel kişiliği kazanmıştır. En iyi binaları yapıp, en iyi teknolojiyi sağlasanız da iyi eğitilmiş ve mutlu insan kaynağınız yoksa hiçbir şeyin anlamı yoktur’ felsefesiyle beşerî sermayeye yatırım kararı alan Vakfımız; kendisiyle birlikte devletine ve ülkesine güvenen, değerlerine bağlı, yerli ve milli, liderlik vasıflarına sahip, girişimci, üreten, mutlu, sevgi ile bütünleşen gençlerin yetişmesi için İstanbul Galata Üniversitesi’ni kurmuştur. Çağdaş düzeyde eğitim almış, insanlığa hizmet eden, girişimci ve özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Galata Üniversitesi 2020 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

 

Bugün 4 fakülte, 1 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 21 bölümde eğitim veren Üniversitemiz, öğrencilerini yetkinlik sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Öğrencilerimize parlak bir gelecek sağlamak için küresel değişimleri takip ederek işbirlikleri geliştiren Üniversitemiz, uluslararası eğitim alanında yaptığı atılımlarla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

 

İstanbul Galata Üniversitesi; Tarihtir, köklü olmaktır. İstanbul Galata Üniversitesi; Kültürler arası köprüdür. Sanattır, çeşitliliktir. İstanbul Galata Üniversitesi; Değişmek, değişime açık olmaktır. İlklerin yeridir, iş hayatıdır. İstanbul Galata Üniversitesi; Değerler bütünüdür. Değerlerin muhafaza edildiği, gelecek kuşaklara aktarılacak ruhla bezenmiş bir yerdir. Galata asırlar boyunca önemli bir merkez olmuştur. Bütün kültürlere ev sahipliği yapmış, ev sahipliği yaptığı her değeri sapasağlam günümüze taşımış ve geleceğe taşıyacağından emin olunan yerdir. Galata sadece bir semt değil bir ruhtur. Üniversitemizin adı bu yüzden Galata. Değerli olmak için, köklü olmak için, kültürlerarası köprü olmak, iş hayatına yakın olmak, ilklerin üniversitesi olmak için “4S” (Sanat, Spor, Sağlık, Sosyal Bilimler) ile eğitim hayatına 2020 yılında başlayan Üniversitemizde öğrencilerimize parlak bir gelecek sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.